Pápež vyzval mladých ľudí, aby nemrhali čas internetom a smartfónmi

07.08.2014 11:11

Medzi činnosťami, ktoré pápež označil za zbytočné, sú chattovanie na internete alebo cez smartfóny, sledovanie dlhých televíznych seriálov a využívanie produktov vyspelej technológie.

Rím 6. augusta (TASR) - Pápež František vyzval 50.000 po nemecky hovoriacich miništrantov, aby nemrhali čas internetom, smartfónmi a televíziou, ale trávili viac času plodnejšími činnosťami. 

Mnoho mladých ľudí možno premrhá až príliš veľa hodín zbytočnými vecami," povedal pápež v utorok v krátkom príhovore miništrantom, ktorí prišli z Nemecka, Rakúska a Švajčiarska do Ríma na púť. "Náš život pozostáva z času a čas je dar od Boha, takže je dôležité, aby sme ho využili na dobré a plodné činnosti," uviedol podľa agentúry Reuters František mladým ľuďom, ktorí pomáhajú kňazom počas bohoslužieb a pri iných cirkevných výkonoch.  Medzi činnosťami, ktoré pápež označil za zbytočné, sú "chattovanie na internete alebo cez smartfóny, sledovanie dlhých televíznych seriálov a využívanie produktov vyspelej technológie, ktoré by mali zjednodušovať a zlepšovať kvalitu života, ale odvádzajú pozornosť od toho, čo je naozaj dôležité".  Pápež (77) má kontá na sociálnej sieti Twitter v niekoľkých jazykoch. Ako prvý ich začal využívať jeho predchodca Benedikt XVI. v roku 2011. Františkovo konto v angličtine na Twitteri má 4,3 milióna fanúšikov.

________________________________

AKTUÁLNE OZNAMY

Oznamy 14.03. - 20.03.

___________________________

Farár :
Mgr. Štefan Holubkovič

__________________________
E-mail na farský úrad:

farar@farnostvelkafrankova.sk
____________________________

"Najväčším hriechom dneška je, že ľudia stratili vedomie hriechu."

sv. otec Pius XII.
___________________________